Wraz z powstaniem uniwersytetu w Bolonii powstały korporacje zrzeszające studentów przede wszystkim bliskich sobie pochodzeniem. Przez wieki organizacje te ewoluowały w anglosaskie college, amerykańskie fraternity, czy niemieckie burschenschafty. Z tych ostatnich wywodzą się polskie korporacje akademickie, począwszy od K! Polonia z Wrocławia (zał. 1816 r.) czy Konwentu Polonia z Dorpatu (ob. Tartu w Estonii; zał. 1828 r., ob. siedz. Sopot).

W trakcie studiów na Uniwersytecie Warszawskim zostałem zaproszony do Korporacji Akademickiej Aquilonia (zał. 1915 r.). W 2011 r. przeszedłem admisję, a w kolejnym roku zostałem wybarwiony stając się jej komilitonem (Com!). Zaraz po tym zostałem jej wiceprezesem.

Zachowała się taka osobliwa notatka:

Jestem autorem melodii do hymnu do barw K! ZAG Wisła (zał. 1913 r.). Korporacja ta wznowiła działalność w III RP, jednak jej ostatni przedwojenny filister nie pamiętał melodii swego hymnu, wobec czego aż do swego 100-lecia comilitoni hymn recytowali.

3 października 2014 r. z mojej inicjatywy zawiązała się grupa inicjatywna K! Silesia Superior, która poprosiła Aquilonię o pomoc w szkoleniu, by dołączyć do grona pełnoprawnych polskich korporacji akademickich.

W 2016 r. za szczególne zasługi dla K! otrzymałem godność filistra jako zwieńczenie działalności w Aquilonii.

Po moim rozstaniu z Aquilonią, w 2019 r. Silesia Superior nadała mi godność swego pierwszego filistra honoris causa (Fhc!).